General
Інформація про дисципліну
Предметом дисципліни є різноманітні проблеми правового регулювання відносин у сфері фізичної культури і спорту. Спорт став важливою складовою життєдіяльності сучасного суспільства, фактором збереження та покращення здоров'я населення, а також найбільшим видовищним явищем. Ця галузь поєднує в собі риси, характерні як для міжнародного, так і для внутрішньодержавного права; містить норми різних галузей права і правових інститутів. Складний характер юридичної природи відносин у сфері фізичної культури і спорту, його нормативно-правової системи обумовлює міждисциплінарний характер навчальної дисципліни «Спортивне право».
Дисципліна «Спортивне право» є дисципліною за вибором в рамках підготовки майбутніх фахівців у галузі спорту і юридичного забезпечення спортивної діяльності.
Вивчення дисципліни передбачає, що майбутній фахівець, який обрав вивчення даного навчального курсу, змушений буде звернутися, практично, до всіх основних галузей права: цивільного, конституційного, адміністративного, цивільного процесу, міжнародного публічного і приватного, трудового, права соціального захисту, фінансового, податкового і кримінального права. Програма дисципліни орієнтує студентів на активну самостійну контрольовану роботу.
Мета дисципліни «Спортивне право» полягає в ознайомленні студентів з походженням, сутністю, сучасним станом і тенденціями розвитку спортивного права, практичними і теоретичними проблемами правового регулювання у сфері фізичної культури і спорту, а також у формуванні навичок застосування норм спортивного законодавства та локальних норм спортивних організацій в практичній діяльності, на основі змісту і практики застосування джерел спортивного законодавства в Україні і за кордоном, залученні студентів у процес проведення комплексного теоретико-правового. Навчальну дисципліну введено для цілей підготовки фахівців в одній із сфер людської життєдіяльності, що найбільш динамічно розвивається – сфері фізичної культури і спорту. Необхідність викладання курсу обумовлена значним попитом на фахівців в області правового регулювання спортивної діяльності.
В процесі викладання зазначеної навчальної дисципліни та її самостійного вивчення студентами вирішуються наступні задачі:
демонструвати глибокі знання у сфері спортивного права, джерела спортивного права
знати класифікацію, зміст, підстави виникнення та припинення спортивних відносин
визначати суб’єктів спортивного права
визначати та аналізувати новітні тенденції розвитку відносин у сфері спорту
порівнювати сучасні тенденції розвитку спортивного права в Україні та країн ЄС та формувати пропозиції щодо врахування міжнародного досвіду та гармонізації спортивного права України та спортивного законодавства ЄС
вдосконалювати правове регулювання спортивного права
аналізувати особливості вирішення спорів, що виникають із відносин у сфері спорту; застосовувати норми законодавства в процесі роботи за спеціальністю
здійснювати системний науковий аналіз вітчизняної та зарубіжної практики застосування норм у сфері спорту судами, прокуратурою, органами державної влади, установами з перспективами та основними напрямками подальшого розвитку спортивного права