Topic outline

  • МСБО

    Для підвищення ефективності вивчення навчальної дисципліни «Фінансовий облік» студенту пропонується така вибіркова дисципліна як «МСБО»

    Метою викладання навчальної дисципліни «МСБО» засвоєння теоретичних основ міжнародних стандартів бухгалтерського обліку та звітності, вироблення практичних навичок ведення обліку і складання фінансової звітності відповідно до вимог Міжнародних стандартів фінансової звітності.

    Завданням дисципліни є вивчення методів раціональної організації та ведення бухгалтерського обліку на підприємствах на підставі використання прогресивних форм і міжнародних стандартів бухгалтерського обліку;  набуття навичок опрацювання і використання облікової інформації в управлінні


    Результати навчання: компетентності, які забезпечує вибіркова дисципліна «МСБО» відповідно до освітньої програми «Бухгалтерський облік»:

    а) загальні компетентності:

    ЗК 1. Здатність реалізувати свої права і обов’язки як члена суспільства, усвідом­лювати цінності громадянського (вільного демократичного) суспільства та необхідність його сталого розвитку, верховенства права, прав і свобод людини і громадянина в Україні.

    ЗК 2. Здатність зберігати та примножувати моральні, культурні, наукові цінності і досягнення суспільства на основі розуміння історії та закономірностей розвитку предметної області, її місця у загальній системі знань про природу і суспільство та у розвитку суспільства, техніки і технологій, використовувати різні види та форми рухової активності для активного відпочинку та ведення здорового способу життя.

    ЗК 3. Здатність спілкуватися державною мовою як усно, так і письмово.

    ЗК 5. Здатність до пошуку, оброблення та аналізу інформації.

    ЗК 6. Здатність застосовувати знання у практичних ситуаціях.

    ЗК 7. Знання предметної області та розуміння професійної діяльності.

    ЗК 8. Здатність використовувати інформаційні системи та комунікаційні технології.

    ЗК 9. Здатність працювати самостійно і в команді, налагоджувати комунікаційні зв’язки та міжособистісні взаємодії під час вирішення поставлених завдань.

    ЗК 10. Здатність розвивати та підвищувати свій загальнокультурний і професійний рівень, самостійно освоювати нові методи роботи та знання щодо комплексного бачення сучасних проблем економіки та управління.

    б) фахові компетентності:

    СК 1. Здатність аналізувати економічні події та явища з урахуванням сучасних теоретичних та методичних основ обліку і оподаткування.

    СК 2. Здатність використовувати математичний інструментарій для розв’язання прикладних економічних та оптимізаційних завдань в сфері обліку і оподаткування.

    СК 3. Здатність до відображення інформації про господарські операції суб’єктів господарювання в обліку, їх систематизації, узагальнення у звітності та інтерпретації для задоволення інформаційних потреб осіб, що приймають управлінські рішення.

    СК 4. Здатність застосовувати норми права та податкового законодавства України в практичній діяльності суб’єктів господарю­вання.

    СК 5. Здатність оцінювати результати господарської діяльності підприємств на основі знань сучасних методик аналізу.

    СК 6. Здатність здійснювати обліково-аналітичні процедури із застосуванням спеціалізованих програмних засобів та комп’ютерних технологій.

    СК 7. Здатність перевіряти законність, достовірність, економічну доцільність господарських і фінансових операцій з метою збереження власності, попередження порушень та зловживань.

    СК 8. Здатність використовувати методи обліку і оподаткування на підприємстві.

    СК 9. Здатність використовувати знання принципів національних та міжнародних стандартів обліку.

    СК 10. Здатність демонструвати розуміння вимог щодо професійної діяльності, зумовлених необхідністю забезпечення сталого розвитку України, її зміцнення як демократичної, соціальної, правової держави.

    СК 12. Здатність застосовувати етичні принципи під час виконання професійних обов’язків.

    СК 13. Здатність впроваджувати заходи з удосконалення системи документообігу та контролю за проходженням  документів.

    СК 14. Здатність організовувати обліковий процес та регламентувати діяльність його виконавців у відповідності з вимогами менеджменту підприємства.

    СК 15. Здатність укладати документи офіційно-ділового стилю.

    СК 16. Здатність надавати консультації, пояснення власникам, менеджменту підприємства та іншим користувачам інформації з питань обліку, аналізу, оподаткування.


    Програмні результати навчання (за ОПП):

    РН 2. Визначати місце предметної області в загальній системі знань і розуміти значення облікової, податкової та статистичної систем в інформаційному забезпеченні користувачів обліково-аналітичної інформації у вирішенні проблем в сфері економічної відповідальності підприємств.

    РН 3. Визначати сутність об’єктів обліку і оподаткування для розуміння їх ролі та впливу на результати господарської діяльності.

    РН 4. Ідентифікувати джерела та розуміти методологію визначення і методи отримання облікових даних для узагальнення економічної інформації.

    РН 5. Використовувати математичний інструментарій для розв’язання прикладних завдань у сфері обліку і оподаткування.

    РН 6. Розуміти особливості обліку і оподаткування для використання у професійній діяльності та господарській практиці підприємств різних форм власності, організаційно-правових форм господарювання за видами економічної діяльності.

    РН 7. Характеризувати господарські операції та процеси, вміти здійснювати їх документальне оформлення для відображення в обліку підприємств різних організаційно-правових форм господарювання.

    РН 8. Формувати й аналізувати фінансову, податкову і статистичну звітність підприємств для визначення показників забезпеченості підприємства ресурсним потенціалом та його ефективного використання.

    РН 10. Формувати та надавати облікову-аналітичну інформацію для прийняття обґрунтованих управлінських рішень на відповідних рівнях управління підприємством з метою підвищення ефективності бізнесу.

    РН 11. Визначати та аналізувати основні фінансово-економічні показники діяльності підприємства для виявлення внутрішніх резервів раціонального використання матеріальних, трудових і фінансових ресурсів.

    РН 12. Застосовувати спеціалізовані інформаційні системи і комп’ютерні технології для розв’язання задач з обробки даних у сфері професійної діяльності.

    РН 13. Аналізувати особливості функціонування підприємств відповідно до стандартів та нормативно-правових актів для здійснення обліку господарської діяльності суб’єктів господарювання.

    РН 14. Використовувати нормативно-правові документи, знання національних та міжнародних стандартів для ведення бухгалтерського обліку суб’єктів господарювання.

    РН 16. Проявляти вміння працювати самостійно і в команді, нести професійну відповідальність за результати роботи, дотримуватися етичних принципів, норм та стандартів професійної етики для досягнення спільної мети.

    РН 17. Розуміти вимоги до діяльності за спеціальністю, зумовлені необхідністю забезпечення сталого розвитку України, її зміцнення як демократичної, соціальної, правової держави.

    Міжпредметні  зв’язки: Бухгалтерський облік, Економіка підприємства, Фінанси, Фінансовий облік, Податкова система, Фінанси підприємств, тощо.

  • ІДЗ

    • Тема 1. Міжнародні стандарти фінансової звітності, їх розробка та впровадження

      • Тема 2. Загальні вимоги до складання та подання фінансової звітності

        • Тема 3. Облік грошових коштів та дебіторської заборгованості

          • Тема 4. Облік запасів

            • Тема5. Основні засоби та інвестиційна нерухомість

              • Тема 6. Облік власного капіталу та зобов’язань

                • Тема7. Облік доходів і витрат

                  • Тема 8. Зв’язані сторони і консолідована звітність

                    • Підсумковий контроль